02.07.2019

Вітроенергетика УкраЇна

       Компанія General Electric (GE США) та компанія Long Wing Energy за участю американського агентства інвестицій OPIC мають наміри побудувати вітряну електростанцію в Запорізькій області на березі Азовського моря.

Вартість даного проєкту складає $ 150 млн. Це буде вже четверта вітряна електростанція GE в Україні. Компанія GE займеться постачанням 27 вітряних турбін потужністю 3,6 МВт з діаметром ротора 137 метрів і висотою маточини 110 метрів. Також компанія буде проводити повне їх обслуговування протягом 15 років. Загальна потужність першої черги ВЕС складе 98 МВт.

Європейська компанія LongWingEnergy виступить спонсором, а VLC Renewables буде співінвестором. Корпорація уряду США із закордонних приватних інвестицій (OPIC) надасть позикове фінансування.

У GE повідомили, що вироблена на новій ВЕС електроенергія буде продана держпідприємству «Енергоринок», яке отримає пільговий фіксований тариф на 10 років. Вітряну електростанцію планується запустити у 2020 році, вона зможе виробляти електроенергію до 330 тисяч МВт-год на рік (орієнтовно для 170 тисяч побутових споживачів). Потім планується збільшити потужність ВЕС до 500 МВт, що може зробити її найбільшою вітряною електростанцією в Україні та п’ятою в Європі.