10.10.2019

Безпечна незалежна та новітня металургія

 В металургів Европи з’явився попит на нові джерела енергії для металургійного виробництва. Пов’язано це зі збільшенням попиту на сталь, та необхідністю зменшення викидів вуглекислого газу.

Спалювання водню може замінити вугілля і кокс на металургійних заводах, які в даний час випускають близько 1,7 тонни вуглекислого газу на кожну тонну виробленої сталі. За даними World Steel Association, на цей сектор виробництва припадає до 9 відсотків світових викидів вуглецю.

Так, Австрії доведеться збільшити виробництво відновлювальної енергії на 50%, щоб задовольнити попит виробників сталі, котрі прагнуть замінити горючі корисні копалини. Такий висновок був зроблений під час дискусії, організованої найбільшим постачальником гідро електроенергії країни – компанією Verbund AG, що вивчає вплив проведеної багатьма країнами політики щодо стримування глобального потепління на ринки електроенергії та вуглецю.

«У нас є ресурси і необхідні технології, та тепер ми повинні усвідомити, що дешевше зменшити викиди вуглекислого газу, ніж платити за них штрафи» - зазначив виконавчий директор Verbund AG Вольфганг Анзенгрубер на брифінгу в Фушлі, Австрія.

Siemens і Verbund спільно розробляють найбільший в Европі електролізер на сталеливарному заводі Voestalpine в австрійському Лінці. До кінця 2019р. цей блок, розрахований на 6МВт потужності почне подавати в доменні печі водень, який використовується для видалення кисню з залізної руди.

За прогнозами аналітиків, воднева технологія зможе конкурувати з існуючими вугільними установками вже до 2030 року.